15 lat Polski w UE

15 lat Polski w UE

Szanowni Państwo, 

1 maja 2019 roku będziemy świętować 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przez te wszystkie lata, dzięki współpracy, wymianie doświadczeń, środkom europejskim oraz zaangażowaniu lokalnych społeczności wokół europejskich wartości, nasz kraj przeszedł niesamowitą metamorfozę.

Pozytywne skutki członkostwa wyraźnie widać w polskich miastach. Chcielibyśmy, aby 1 maja był w naszych miejscowościach radosnym świętem dla mieszkańców. Chcemy, aby to właśnie z naszych miast i gmin poszedł w świat głośny przekaz europejski. Gorąco zachęcamy Państwa do organizowania w Waszych miastach uroczystości, koncertów, konkursów i wszelkich innych wydarzeń dla mieszkańców, tak aby zaangażować ich we wspólne świętowanie rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 

Proponujemy, aby wspólnym elementem takich obchodów w naszych miastach było odśpiewanie 1 maja o godz. 12:00 Ody do radości. 

Aby nadać wszelkim planowanym w naszych miastach wydarzeniom jednolity ogólnopolski charakter przygotowaliśmy wspólną samorządową kampanię europejską, na którą składają się: 

Wspólna grafika 
Dla wszystkich miast i gmin przygotowana została wspólna grafika dotycząca rocznicy 1 maja. Projekty są przygotowane w taki sposób, aby każdy mógł wpisać nazwę swojej miejscowości. Można je wykorzystywać do druku plakatów, komunikacji internetowej czy innych form promocji na dowolnych nośnikach. 

Kampania spotowa 
Przygotowywane są cztery 15 sekundowe i jeden 2 minutowy spot przedstawiający różnorodne korzyści z naszego członkostwa w UE. Scenariusz oparty jest na pokazywaniu wartości i korzyści poprzez konkretnych ludzi z różnych grup wiekowych. Spoty przeznaczone są do działań w Internecie. Miasta mogą wykorzystać je we własnych kanałach komunikacji i promocji. 

Działania w mediach społecznościowych 
Planujemy przygotować schemat/nakładkę, według których każdy burmistrz/prezydent/radny, ale także każdy mieszkaniec będzie mógł na swoim profilu FB zamanifestować rocznicę 1 maja. Wszystko opatrzone wspólnym hasztagiem #DZIĘKUEMY. 

Materiały będą publikowane na stronie Związku Miast Polskich, do której odsyłać będzie domena www.15latPolskiwUE.pl. 

Zachęcamy Państwa do pobierania materiałów i wykorzystywania ich do promocji organizowanych w Państwa miastach wydarzeń. 

Inaugurację samorządowej kampanii planujemy w dniu 18 kwietnia w Łodzi. Zapraszamy wszystkich samorządowców do udziału. 

Z wyrazami szacunku 

Comments are closed.