4 – 24 CZERWCA 2021 DNI WALKI Z RAKIEM

4 – 24 CZERWCA 2021 DNI WALKI Z RAKIEM

Te dni mają na celu przypominać nam, jak ważny w procesie powstawania nowotworów jest nasz codzienny styl życia, podejmowane zachowania zdrowotne, a także jak ważne są badania profilaktyczne, dzięki którym wcześnie wykryta choroba nowotworowa daje szanse na wyleczenie.

Nowotwory są drugą po chorobach układu krążenia przyczyną zgonów w Polsce. Istotne jest rozpoznanie symptomów choroby we wczesnym stadium poprzez wykonywanie badań profilaktycznych, obserwowanie zmian zachodzących w organizmie.

Proces powstawania nowotworów może trwać latami, ale większości chorób nowotworowych możemy przeciwdziałać. Warto wdrożyć zasady Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, aby zapobiegać nowotworom.

Europejski Kodeks Walki z Rakiem, który powstał z inspiracji Komisji Europejskiej, ma na celu edukację społeczeństwa na temat działań ograniczających ryzyko zachorowania na raka. Składa się z dwunastu zaleceń, do których większość ludzi może się bez trudu stosować. Z badań wynika, że gdyby każdy stosował się do tych zaleceń, można by uniknąć prawie połowy wszystkich zgonów z powodu raka w Europie.

Źródło:

https://cancer-code-europe.iarc.fr/index.php/pl/


Comments are closed.