5 wskazówek dla wolontariusza „Bądź bezpieczny”.

5 wskazówek dla wolontariusza „Bądź bezpieczny”.

Chcemy, aby każdy wolontariusz czuł się bezpiecznie i w miłej atmosferze spędził z nami ten czas, dlatego stworzyliśmy listę 5 wskazówek – „bądź bezpieczny” (źródło https://www.wosp.org.pl/).

1. Wolontariusz zawsze dba o swoje bezpieczeństwo! 

W dniu Finału najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo! Jeśli ktoś będzie próbować wyrwać Ci puszkę – oddaj mu ją od razu i jak najszybciej zgłoś to Policji i szefowi swojego sztabu. 

2. Wolontariusz nigdy nie jest sam

Siłą naszej zbiórki jest to, że wszyscy tego jednego dnia się jednoczymy, a jak tu się jednoczyć w pojedynkę? W grupie jest zawsze raźniej, można wspólnie spędzić czas, podzielić się obowiązkami.

3. Wolontariusz zawsze stoi w oświetlonych miejscach

Finał odbywa się w środku zimy i niestety szybko się robi ciemno. Będziesz dużo bardziej widoczny dla przechodniów a na pewno bezpieczniejszy, kiedy będziesz stać w oświetlonym miejscu.

4. Wolontariusz kwestuje na ulicach swojego miasta

Wolontariusz kwestuje na ulicach swojego miasta, szanuje cudzą prywatność i nie wchodzi na czyjąś posesję. Postaw się na miejscu tej drugiej osoby, czy chciałbyś, aby ktoś przerywał twój sielankowy weekend, stukając do drzwi?

5. Wolontariusz prosi o wsparcie akcji, ale nie narzuca się

Nie miejmy focha – grajmy razem do końca świata i jeden dzień dłużej, jeśli ktoś nie chce się dołączyć nie naciskaj, uśmiechnij się i maszeruj dalej.


Comments are closed.