Informacja o działaniach sztabu 213, efektach w postaci przekazanego sprzętu dla Jarosławia od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Informacja o działaniach sztabu 213, efektach w postaci przekazanego sprzętu dla Jarosławia od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Dotychczas licząc od początku pracy naszego sztabu tj. od roku 2005, w kwestach uzyskaliśmy łącznie kwotę 1.437,914,32zł  złotych, która została przekazana na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W jarosławskich placówkach służby zdrowia Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy umieściła sprzęt wartości 1.793497,04 zł.  Ponadto realizowane są programy, których beneficjentami są mieszkańcy naszego powiatu takie jak:

– przesiewowe badanie słuchu u noworodków,

– ratujemy i uczymy ratować,

– zakup pomp insulinowych dla chorych na cukrzycę głównie dzieci i kobiet ciężarnych.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspólnie z innymi organizacjami, także Jarosławskim Stowarzyszeniem Oświaty i Promocji Zdrowia działa na rzecz wsparcia uchodźców i zakupu sprzętu dla zmagającej się z wojną Ukrainy.  

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w roku 2017 doceniła naszą pracę trwającą od 2005 roku, przyznaniem prestiżowego medalu 25-lecia WOŚP, a roku 2022 przyznając nam medal 30-lecia. Te wyróżnienia są wyrazem uznania dla wszystkich, którzy włączali się w działania na terenie Jarosławia i powiatu jarosławskiego.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronach internetowych

www:wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany_sprzet

 www:wosp.org.pl/medycyna/sprzet/_straze pozarne

Comments are closed.