Kampania „Szczepimy się”

Kampania „Szczepimy się”

Informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 znajdują się na stronie www.gov.pl/szczepimysie.

Do szczepień ochronnych ma nas zachęcić  kampania#SzczepimySię

Informacje dot. szczepień można uzyskać  telefonicznie dzwoniąc na infolinię 989. Dla osób z zagranicy uruchomiony został numer 22 62 62 989.

Specjalna strona internetowa gov.pl/szczepimysie oraz całodobowa infolinia wyjaśniają wszelkie wątpliwości na temat szczepień przeciwko COVID-19. Portal jest na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o najświeższe i najważniejsze informacje dotyczące programu szczepień.

 

A Ty dla kogo się zaszczepisz? Pytają bohaterowie spotu zachęcającego do szczepienia się przeciwko COVID-19. W filmie promującym szczepionki występują aktorzy – Stanisław Banasiuk i Mateusz Banasiuk – prawdziwy ojciec i prawdziwy syn. Panowie byli bohaterami kwietniowego spotu w ramach kampanii edukacyjnej „Profilaktyka zachowań w walce z chorobami wirusowymi” – wspólnej inicjatywy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wówczas promowali codzienne, ale ważne zachowania podczas zagrożenia epidemicznego. To mycie rąk przez 30 sekund, unikanie kontaktów z wieloma osobami czy kichanie w łokieć. Teraz zachęcają do szczepień. To jedna z wielu odsłon rozpoczynającej się kampanii #SzczepimySię.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Materiały do pobrania:

Decydując się na szczepienia, w ciągu najbliższych kilku miesięcy możemy wygrać walkę z koronawirusem.

https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19

Comments are closed.