Podsumowanie konferencji jubileuszowej 30 lecia szkół i przedszkoli promujących zdrowie w Polsce

Podsumowanie konferencji jubileuszowej 30 lecia szkół i przedszkoli promujących zdrowie w Polsce

W tym samym czasie, co nasza konferencja „Nowe oblicza epidemii- e-papierosy, zastępcze substancje psychoaktywne  i…” on-line, na platformie Zoom odbywała się Konferencja jubileuszowa 30 lecie szkół i przedszkoli promujących zdrowie w Polsce.

Z wielką radością wysłuchaliśmy wystąpień, które sprawiły, że powróciliśmy do początków ruchu – wystąpienie prof. dr hab. Barbary Woynarowskiej. Kolejne wystąpienia pozwalają cieszyć się, że jako sieć krajowa mamy się dobrze i stale powiększa się grono placówek zainteresowanych pracą i certyfikacją jej efektów W załącznikach jest prezentacja na tę konferencję naszej koordynatorki Teresy Krasnowskiej oraz wypowiedzi koleżanek  koordynatorek  Selwany Szołek, Bożeny Krupa, Agaty Chudy, Jolanty Ryzner w postaci krótkich filmików (warto zapoznać się z ich przesłaniem) . 

W części drugiej konferencji wypowiadali się eksperci związani z ideą szkoły i przedszkola promującego zdrowie przedstawiając aspekt związany z kondycją psychiczną uczniów, nauczycieli i pracowników oraz zagadnienia dotyczące współpracy, które są tak istotnym elementem promocji zdrowia.

W trzeciej części konferencji poruszono aktualne zagadnienia związane z zachowaniami zdrowotnymi, w obszarach objętych badaniami HBSC oraz związane z nowymi zjawiskami w rzeczywistości wychowania i nauczania.

Konferencja niezwykle ciekawa, szkoda tylko, że nie dano nam możliwości spotkania się w realu, choć bardzo nam na tym zależało.

Comments are closed.