Podsumowanie X rajdu szlakiem dawnej Twierdzy Przemyśl

Podsumowanie X rajdu szlakiem dawnej Twierdzy Przemyśl

Po raz X uczniowie klas czwartych szkoły podstawowych Szkół Promujące Zdrowie Rejonu Jarosławsko – Przeworsko – Lubaczowskiego wędrowali szlakiem dawnej Twierdzy Przemyśl.

 20 września 2018r. grupa piesza i rowerowa w liczbie 146 uczestników dotarła do Fortu XII Werner w Żurawicy. Na trasie spotkaliśmy się ze starszymi członkami Sieci Szkół Promujących   Zdrowie z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu, były uśmiechy i wspólne zdjęcia, bo młodzież zmierzała do Arboretum w Bolestraszycach na plener fotograficzny.

Po wędrówce i zwiedzeniu z przewodnikiem fortu Werner zasiedliśmy do posiłku i wspólnego śpiewania. Na gitarach akompaniowali Anita z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu i pan Olek z Kańczugi. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości skupiliśmy się na piosenkach patriotycznych ze specjalnie wydanego śpiewnika. Od tego rajdu wszystkie czwartaki będą już wiedziały kim był Michał Zieliński i dlaczego mamy szczególny przywilej śpiewania piosenki „Serce w plecaku”.

Na koniec podziękowanie dla Pań i kolegów z Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu – Wasza szarlotka zasługuje na złoty medal !!!.  

Podziękowania dla opiekunów ze szkół, załogi fortu Werner, panów z Sekcji Rowerowej JSOiPZ, pana Rysia, który przywiózł nasz posiłek i rowery i Rejonowego Koordynatora Szkół Promujących Zdrowie pani Teresy.

Do zobaczenia  za rok

Zdjęcia do pobrania- fot. Radosław Baj .OneDrive-2018-10-04 (1)


Comments are closed.