„Biegamy dla Gabrysi” Radawa 19.05.2019r.  -podsumowanie

„Biegamy dla Gabrysi” Radawa 19.05.2019r.  -podsumowanie

Przy znakomitej pogodzie i frekwencji w Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie odbyła się plenerowa impreza charytatywna „Biegamy dla Gabrysi”. Patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Wiązownica. Otwarcia dokonał Zastępca Wójta Gminy pan Krzysztof Strent życząc uzbierania jak najwyższej kwoty na operację serca dla Gabrysi, osiągnięcia satysfakcjonujących wyników sportowych i dobrej zabawy. W swoim wystąpieniu pochwalił zaangażowanie i dobrą współpracę wszystkich organizatorów oraz zadeklarował wsparcie ze strony Gminy Wiązownica dla tego typu działań obywatelskich. Niezastąpiona w organizacji była pomoc Dyrektora Centrum Kultury w Wiązownicy pana Bogdana Drozdowskiego oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie pana Andrzeja Wiatrzyka, ekipy pracowników GOWiR w Radawie oraz Urzędu Gminy w Wiązownicy.

Pomysłodawcami przedsięwzięcia i osobami szczególnie zaangażowanymi w zorganizowanie imprezy byli pani Małgorzata Horbacz i pan Dariusz Moskwiak. Organizatorzy: Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia, SSW – Seimeikan Wschodnia Grupa Seimeido Polska Nana Dojo, Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wiązownica, panowie Bartłomiej Gołąb, Daniel Kubisz poprosili o zaangażowanie zaprzyjaźnione organizacje, instytucje firmy i osoby, które niezwykle ofiarnie podeszły do zadania.

W tej grupie: Stowarzyszenie Miłośników Mołodycza, Koło Gospodyń Wiejskich z Mołodycza, Koło Gospodyń Wiejskich z Koniaczowa, Jednostka Strzelecka nr 2025 z Jarosławia, Jednostka Strzelecka nr 2033 z Lubaczowa, Drużyna ZHP „Komandosi” z Mołodycza, Drużyna ZHR z Centrum Kultury w Szówsku, Przedsiębiorstwo BartFun, Grupa Biegowa Sokół z panią Martą Oronowicz, Jackiem Maślanka i Wioletą Szablan na czele, panie Małgorzata Machnicka, Iwona Skrzypska, Wiktoria Malinowska, Agnieszka Wójtowicz, Edyta Kasieczka, Ochotnicza Straż Pożarna Mołodycz, Grupa Animatorów Imprez dla Dzieci pod kierunkiem pani Agnieszki Kapusta, Naturalnie Piękna- Salon Zdrowia i Urody pani Agaty Ziejko, koordynatorzy sportu w Gminie Wiązownica Jacek Litwiński, Jerzy Feldman, Firma Profi -Sport z Jarosławia, pracownicy Firmy Aljan, Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Jarosławiu.

Wsparcia materialnego udzielili: Gmina Wiązownica, Sklep Pilatus, Firma Mrówka Pan Bartoszek, Firma Grafix Mariusz Tarkowski z Jarosławia, Firma Handlowa ER – TEL w Jarosławiu, Bank Spółdzielczy w Jarosławiu, Alior Bank w Jarosławiu, Getin Bank w Jarosławiu, Bank Santander w Jarosławiu, Fitnes Platinium w Jarosławiu, ZPM Sokołów, Sklep Delikatesy pan Prucal w Szówsku, pan Bogusław Gałuszka Firma Galicja, pan Zenon Cieliczka z lodziarni w Radawie, pan Michał Szymański i Kamil Koniszewski, uczniowie Szkoły Podstawowej w Szówsku Martyna Gołąb, Bernadeta Chlipała, Amelia Kochanowicz, Oliwka Król oraz Lena Podżarow, rodzice panie Anna Gołąb i Alicja Wszołek.

Jak zwykle nie zawiedli stali wolontariusze Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia: Paweł Wojciechowski, Małgorzata, Monika i Robert Mielniccy, Monika Mikłaszewska, Mateusz Ciemierkiewicz, Izabela Tomas, Wasyl Dudczenko, Jan Kuca oraz panie Bożena Cieślak, Anna Sawicka, Jagoda Dryś, Waleria Borowik, Renata Bałenda, Maria Kuca, Maria Sokół, Anna Wota.

Do biura biegów ustawiła się długa kolejka tych, którzy zdecydowali się na udział w dniu zawodów. Liczba chętnych przekroczyła oczekiwania organizatorów, tylko w biurze zawodów przyjęto 5110 zł jako wpisowe na udział w biegu. W biegu rodzinnym na 1,5 km oraz biegu głównym na 5km wystartowało 289 zawodników. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali ratownicy Centrum Ratownictwa Medycznego Jerzego Tarkowskiego z Jarosławia, podążając za nimi kładem ratowniczym. Nawet to, że nie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal nie popsuło znakomitej zabawy. Pucharami i medalami nagrodzono pierwszych trzech biegaczy w obu kategoriach. Wielkim powodzeniem cieszył się też turniej piłki plażowej rozegrany przy orliku GOWiR, zamiast 6 wystartowało 14 zespołów. Sędziowie także pracowali bez honorarium. Oprócz konkurencji sportowych zaprezentowano pokaz sztuk walki w wykonaniu SSW – Seimeikan Wschodnia Grupa Seimeido Polska Nana Dojo, odbyły się animacje dla dzieci (malowane były buzie, powstawały balonikowe cuda, ogromne i liczne bańki mydlane, nie zabrakło zjeżdżalni, tańca i pląsów). Na wszystkich czekały losy loterii fantowych oraz pyszne wyroby kulinarne. Impreza zaplanowana do 16.00 znacznie się przeciągnęła, bowiem nie brakowało chętnych do wsparcia leczenia Gabrysi datkami do puszek przy wszystkich stanowiskach. Co prawda nie udało się zebrać brakujących na operację 3 mln złotych, ale po raz kolejny okazało się, że bywalcy GOWiR w Radawie rozumieją ideę pomagania, bo tłumnie pojawili się na imprezie charytatywnej i chętnie sięgali do swoich portfeli. Jest jeszcze okazja zakupu dwóch koszulek WKS Czarni oraz San – Pajda Jarosław z podpisami zawodników i trenerów – licytacja za pomocą internetu. Ile ostatecznie zebrano dowiemy się po przeliczeniu puszek wydanych na imprezie ph „Biegamy dla Gabrysi”. 

 

Zdjęcia: Dariusz Moskwiak

https://drive.google.com/drive/folders/1qK-orS9_VtEj8QGqVgjnrq6goq12bTTW

Tekst: Teresa Krasnowska 

 

 

Comments are closed.