Piknik Kręgów Wsparcia w Jarosławiu

Piknik Kręgów Wsparcia w Jarosławiu

Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia jest w Koalicji Sojuszników Kręgów Wsparcia w Jarosławiu. To model, który przyszedł z Kanady. Głównym celem wszystkich działań jest utworzenie kręgów wsparcia, czyli sieci powiązań, które pomogą osobie z niepełnosprawnością intelektualną poradzić sobie z problemami życia codziennego, w momencie, gdy będzie zdana na siebie. Projekt „Bezpieczna przyszłość Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” oprócz Jarosławia realizowany jest w siedmiu innych miastach: Gdańsku, Biskupcu, Goleniowie, Ostródzie, Elblągu, Nidzicy i Suwałkach. Partnerem projektu  jest Starostwo Powiatowe w Jarosławiu.   

W Jarosławiu projektem objętych jest 11 osób i ich rodziny. Edukacyjna kampania ma sprawić, że idea kręgów wsparcia dotrze do wielu nowych  osób. W przyszłości instytucje, punkty usługowe, sklepy, które włączą się w akcję będą mogły używać logo „Kręgów wsparcia”.     

25 lipca br.  przy ośrodku PSONI przy ul. Wilsona w Jarosławiu odbył się Piknik Kręgów Wsparcia, który zgromadził nie tylko osoby niepełnosprawne i ich rodziny, ale także ich przyjaciół i sojuszników. Obecni byli m.in. starosta Tadeusz Chrzan, radni miejscy Marcin Nazarewicz i Jarosław Litwiak.  Uroczystego otwarcia pikniku kręgów wsparcia dokonał przewodniczący zarządu PSONI Koło w Jarosławiu Mariusz Mituś.

W programie pikniku były m.in. gry i zabawy integracyjne, pokaz filmu na temat profilaktyki antykleszczowej, fotobudka, wystawa dotycząca uczestników projektu „Kręgu wsparcia” oraz wspólny posiłek.

FOT. Hubert Lewkowicz

Comments are closed.