Podsumowanie konferencji „Substancje psychoaktywne -dlaczego tak niebezpieczne”.
Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia w partnerstwie z Wojewódzką Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną w Rzeszowie zrealizowało zadanie publiczne pod hasłem „Substancje psychoaktywne -dlaczego tak niebezpieczne”. Projekt został sfinansowany ze środków Województwa Podkarpackiego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie. W ramach projektu zorganizowano dwie konferencje poświęcone zagadnieniom szeroko pojętej profilaktyki. Pierwsza konferencja odbyła się w Sanoku 24 września br. w auli PWSZ, druga w świetlicy WSSE w Rzeszowie. W konferencjach udział wzięło prawie 300 osób. Wśród uczestników byli pracownicy stacji sanitarno- epidemiologicznych, nauczyciele, pedagodzy szkolni, policjanci, pracownicy socjalni oraz inne osoby zainteresowane tematem.
Na konferencjach przedstawiono następujące tematy:
Substancje psychoaktywne – zagrożenia dla zdrowia i życia młodych ludzi -dr Marek Motyka Uniwersytet Rzeszowski
Rozprzestrzenianie się nowych narkotyków -walka z dynamicznym rynkiem. Działania Państwowej Inspekcji Sanitarnej – Marek Mróz WSSE w Rzeszowie
Zakażenia wirusem HIV i HCV – możliwa konsekwencja używania środków psychoaktywnych.- Joanna Król WSSE w Rzeszowie
Edukacja młodzieży na temat zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych – Kinga Ostrowska – Magoń Centrum Szkoleniowo Terapeutyczne SELF w Rzeszowie. Teresa Krasnowska – Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia
Wykorzystanie skutecznych form interwencji i pomocy w sytuacji podejrzenia lub stwierdzenia używania środków psychoaktywnych przez młodzież – podinspektor Alina Pieniążek Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.
Zebrane od uczestników arkusze ewaluacyjne i liczba uczestników obu konferencji dowodzi, że zadanie zrealizowano w oparciu o rzetelną analizę potrzeb, na wysokim poziomie merytorycznym i metodycznym.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Partnerom , Wykładowcom oraz Uczestnikom.
fot. M. Radko