Podsumowanie VI Wielkiego Pikniku Rodzinnego w Parku Miejskim im. Monte Cassino w Jarosławiu

Podsumowanie VI Wielkiego Pikniku Rodzinnego w Parku Miejskim im. Monte Cassino w Jarosławiu

Popołudnie i wieczór 24 września 2022 zapisało się jako ludne i niezwykle atrakcyjne. Park Miejski im. Monte Casino w Jarosławiu zapełnił się kolorowym namiotami, dmuchańcami. Na głównym placyku przy fontannie na drewnianej podłodze  rozbrzmiewały komunikaty i muzyka. Prowadząca imprezę pani Barbara Wilk  zapraszała kolejne osoby reprezentujące współorganizatorów Pikniku Rodzinnego z okazji 120- lecia Parku Miejskiego w Jarosławiu, aby zachęciły mieszkańców do wzięcia udziału w przygotowanych atrakcjach. Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz placówki zrzeszone w Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie przygotowały także atrakcyjną ofertę animacji i zajęć edukacyjnych oraz integracyjnych. Przy naszym banerze i namiocie rozstawiono stanowiska do gier zręcznościowych, dla najmłodszych, stanowisko do malowania na strechu, mobilny punkt rozpoznawania drzew, rzucankę do celu, przeciąganie liny,   stanowisko baniek mydlanych. Długa kolejka maluchów i starszych ustawiła się przy punkcie malowania buzi. Wiele osób spróbowało swoich sił w jeździe na rowerkach biegowych oraz biegu w zakręconych spodniach. Na 120 lecie została przez nas przygotowana wystawa ilustrująca 100 lecie parku, będą kanwą gry terenowej. Uczestnicy chodząc lub biegając parkowymi alejkami oglądali plansze dokumentujące jubileusz 100-lecia Parku. Zbierali punkty zapisane na specjalnych karteczkach, a następnie odpowiadali na pytania związane z historią parku i znajomości drzew i krzewów rosnących w nim. W sumie w grze wzięło udział 32 osoby, które otrzymały nagrody ufundowane przez organizatorów. Dorośli uczestniczący w grze podkreślili, że warto było wziąć udział, bo gra wymusiła odwiedzenie różnych zakątków parku.

Na naszym stoisku przygotowano degustację różnych wyrobów sporządzonych z roślin leczniczych, między innymi syrop z kwiatów i owoców czarnego bzu, mikstura do oczyszczenia jelit z jabłek i owoców czarnego bzu, konfitura z derenia i aromatycznej róży pomarszczonej oraz z tonik z podagrycznika. Przychodzący na warsztaty zielarskie mogli nauczyć się rozpoznawać różne gatunki świeżych ziół oraz poznać ich zastosowanie. Z okazji jubileuszu zasadzono dęba szypułkowego, a kolejne dęby zasadzą dzieci i dorośli w Międzynarodowym Dniu Drzewa. Piknik był okazją do kolejnej aktywności uczestników projektu „Łączy nas talent” pozwalającego na integrację naszej społeczności i młodych uchodźców z Ukrainy.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sympatyków oraz członków Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia. Łącznie w pracy nad przygotowaniem atrakcji i ich przeprowadzeniem pracowało 37 osób. Byli to przedstawiciele Przedszkoli Miejskich w Jarosławiu nr 9, 10, 12, Szkół Podstawowych nr 6 i 7 oraz Zespołu Szkół Innowacyjnych, Zespołu Szkół Spożywczych i Biznesowych oraz nasi niezawodni wolontariusze.

 

Comments are closed.