Szanowni Państwo!

Szanowni Państwo!

We wtorek 19 kwietnia 2022r. wysłaliśmy pomoc humanitarną dla tych Uchodźców, którzy nie przekroczyli granicy z Polską, ale uciekli spod bombardowań z rejonów wschodniej Ukrainy (Kijów Czenihów, Charków, Mikołajów, innych miast i wiosek).  Kolejny transport zostanie wysłany przez nas 27 kwietnia 2022 roku, w następnym dniu po zebraniu JSOiPZ i koordynatorów zespołów promocji zdrowia.

 Musimy mieć świadomość, że do Polski przybyło ok 2,5 mln osób, zaś po ukraińskiej stronie jest ok 7 mln uchodźców. Te osoby trafiły do niezbyt zasobnych rejonów kraju, jest przednówek i zarówno przyjmującym jak i uchodźcom grozi zwyczajnie głód.   Włączając się w strategię zaproponowaną przez naszych kolegów (Fundacja Folkowisko, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Stowarzyszenie Czajnia, Związek Harcerstwa Polskiego, Fundacja Bieszczadzka) realizujemy projekt pomocy w wyżywieniu uchodźców, którzy opuścili swoje domy i zatrzymali się w Drohobyczu, Truskawcu. Wybór nie jest przypadkowy, wynika z kierunków już zagospodarowanych przez inne organizacje oraz faktu, że mamy w Drohobyczu organizację, którą znamy i wiemy, że pomoc trafi do potrzebujących. Pewnie wiele osób   pamięta naszą wizytę studyjną we Lwowie, Truskawcu i Drohobyczu nawiązane podczas niej kontakty ułatwiły organizację transportu. 

W imieniu obdarowanych już pragnę podziękować  naszym darczyńcom: Małgorzata Horbacz, Elżbieta Oronowicz, Sandro Messina, Agata Podolec, Anna  i Bogdan Sawiccy, Stanisław Krasnowski, osoba  pragnąca zachować  anonimowość, Piotr Kropiwnicki, Marek i Małgorzata  Hariasz, Przedszkole Publiczne w Widełce, Izabela i Witold Bruzda, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu,  Szkoła Podstawowa nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi  w Jarosławiu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu, Maria i Wiesław Dziaduś.

Serdecznie dziękujemy za przekazaną pomoc i liczymy, że bus który przyjedzie we środę odjedzie zapakowany podobnie jak auto na zdjęciach poniżej.

Serdecznie pozdrawiamy

Zarząd JSOiPZ 

Comments are closed.