UBRANIA DO ODDANIA ZE SZTABAMI DLA WOŚP

UBRANIA DO ODDANIA ZE SZTABAMI DLA WOŚP

 

Dołączyliśmy nasze wsparcie dla WOŚP, w którym przekażemy złotówkę za kg ubrania.
 
1. CO ZBIERAMY.
BARDZO WAŻNE jest to jakie rzeczy nadają się do zebrania, a jakich nie przyjmujemy ze względu na obecny status projektu. To ubrania jakie zabralibyście na wymianę z koleżankami/kolegami, a nie tak zużyte, że nadają się do pracy w ogrodzie, malowania itp. Za każdy kilogram takiej odzieży przeznaczamy na zbiórkę 1 złotówkę.
 
Aby Wam ułatwić pracę  przesyłam Wam materiały do użycia w formie plakatów (PDF) oraz do kolportacji elektronicznej (JPG). Pozwoli to lepiej zrozumieć – co zbieramy w ramach tej zbiórki.

2. JAK ZGŁASZAMY ODBIÓR
Przynosimy paczkę do Kuźni w Jarosławiu, Rynek 13A. 
Termin: do finału WOŚP czyli 12 stycznia 2020r.
Paczka przygotowana zgodnie z wytycznymi.  

3. JAK SPAKOWAĆ UBRANIA
Naszym partnerem logistycznym jest DPD, które odbiera ubrania w kartonach. Ekonomia odbioru zmusza nad do tego, aby karton zawierał MINIMUM 10kg. Bo Firma, która organizuje zbiórkę  płaci za kuriera.
Nie trzeba ważyć kartonów, bo już wiemy, że karton mający wymiar 50x40x30cm wypełniony po brzegi waży te min 10kg.
Maksymalnie karton może zawierać 30kg, ale jednocześnie nie może być większy niż taki karton, którego suma trzech wymiarów (wysokość, szerokość i głębokość) przekroczy 200cm i lub długość najdłuższego boku będzie większa niż 90cm. Za karton większy płacimy czterokrotność zwyczajnego kosztu paczki, co nie daje nam możliwości rozliczenia założonego w tej akcji; 1kg=1zł. Dlatego prosimy o trzymanie się tych wytycznych z DPD.

4. Skąd kartony: my najczęściej znajdujemy dobre kartony w aptekach, sklepach spożywczych i sklepach z ubraniami. Namawiamy Was do tego by przygotować sobie trochę takich kartonów do akcji wcześniej, aby to były kartony z drugiego obiegu, bo będą za darmo i posłużą kolejny raz, a my je potem recyclingujemy. Pamiętajcie aby kartony nie były nadmiernie zniszczone, bo kurier może odmówić odebrania czegoś co w transporcie może się rozerwać.

Link do filmiku o tym, jakie rzeczy spakować w karton: https://www.ubraniadooddania.pl/static_pages/jakie-ubrania-spakowac-do-kartonu
Comments are closed.