29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

                                                                                       Jarosław, 30 listopada 2020r.

Szanowni Państwo  

Dyrektorzy Przedszkoli i Szkół! 

Już 10 stycznia 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przypadnie on podczas ferii zimowych, w trudnym czasie epidemii Covid 19. Mając na uwadze potrzebę pomagania służbie zdrowia, a zarazem nam wszystkim obywatelom proponujemy, aby jarosławskie placówki   oświatowe włączyły się w nieco inny sposób niż  w poprzednich finałach.  Nasza propozycja opiera się na tym, aby  każda chętna placówka poprzez stronę internetową www: wosp.org.pl  zakładkę iwolontariusz zarejestrowała swoją e-Skarbonka i  mogła  pozyskiwać środki w bezpieczny sposób, pieniądze te wpłyną   bezpośrednio na konto Fundacji, ale zostaną zaliczone, jako wkład tej  jarosławskiej placówki.

Czym jest e-Skarbonka? Jest to wirtualna puszka iWolontariusza. Żeby ją założyć można być wolontariuszem zarejestrowanym w danym sztabie, ale co ważne nie trzeba. e-Skarbonkę może założyć każdy! Osoba pełnoletnia, może to zrobić samodzielnie, natomiast niepełnoletnia potrzebuje pomocy i zgody opiekuna.

Jeśli osoby zainteresowane są wolontariuszami przypisanym do konkretnego Sztabu, wchodzą w swój profil w serwisie iWolontariusz i klikają “Uruchom eSkarbonkę”. Tak, to takie proste! 

Ci, którzy nimi nie są, a mają skończone 18 lat, zakładają swój profil na platformie iWolontariusz i klikają „Uruchom e-Skarbonkę”. Natomiast osoby niepełnoletnie proszą o pomoc osobę dorosłą. W procesie rejestracji ich rodzice lub opiekunowie muszą podać swoje dane, a następnie zatwierdzić ich e-Skarbonkę poprzez swojego maila.

E-Skarbonkę można „rozruszać” poprzez zachęcanie znajomych do przekazywania wpłat. Indywidualny link do eSkarbonki można udostępniać w mediach społecznościowych, wysyłać mailem, umieścić na stronie internetowej lub prowadzonym przez siebie blogu. Niech jak najwięcej osób dowie się o zbiórce – bo pomaganie jest dziecinnie proste!

Założenie eSkarbonki będzie możliwe od 1 grudnia 2020 do dnia Finału włącznie. Wszystkie eSkarbonki rozliczą się automatycznie 15 stycznia 2021r. o godz. 23:59.

Drugi sposób wsparcia to włączenie się w organizację  imprezy zamkniętej  w dniach od 15 grudnia do 10 stycznia 2021 połączonej ze zbiórką środków  w formie realnej lub online. Wszystkie szczegóły możecie Państwo omówić z nami poprzez kontakt na email  : wospjaroslaw213@gmail.com   poprzez fb  lub telefonicznie 692 467 773 , 791 289 974.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu Sztabu i własnym 

Teresa Krasnowska szef sztabu 213 Jarosław

 

Comments are closed.