Certyfikat Krajowy dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Certyfikat Krajowy dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

Serdecznie gratulujemy Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu w Baszni Dolnej już po raz drugi uzyskania Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że szkoła pracuje zgodnie z modelem szkoły promującej zdrowie oraz jest wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy. W tworzeniu Szkoły Promującej Zdrowie współuczestniczą uczniowie, nauczyciele, rodzice, inni pracownicy szkoły oraz osoby ze społeczności lokalnej.

Uroczyste wręczenie certyfikatu odbędzie się 18 stycznia 2023r. o godz. 12.00 w Ministerstwie Edukacji i Nauki w Warszawie.

Ten zaszczytny tytuł daje satysfakcję całej społeczności szkolnej i motywuje do realizowania kolejnych zadań na rzecz promocji zdrowia.

Program „Przedszkole i Szkoła Promujące Zdrowie” realizowany jest w Polsce od 1992 r. Koncentruje się przede wszystkim na promowaniu zdrowego stylu życia. Ten ruch cieszy się w naszym kraju dużym zainteresowaniem, ponieważ jego podstawowe założenia dobrze wpisują się w dydaktyczną, opiekuńczą i wychowawczą rolę przedszkola i szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszej kreatywności oraz wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów oraz niegasnącego zapału w promowaniu zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej.

Comments are closed.