Pierwsze zajęcia dla dzieci z Ukrainy w Klubie Kuźnia

Pierwsze zajęcia dla dzieci z Ukrainy w Klubie Kuźnia

Dziękujemy bardzo za odpowiedź na nasz apel dotyczący zorganizowania cyklu zajęć dla dzieci z Ukrainy. Za zaangażowanie, chęć niesienia pomocy i wsparcie rzeczowe tego przedsięwzięcia. 

 Potrzebą chwili jest wsparcie matek, które opuściły swoje domy, aby ochronić dzieci przed okrucieństwami wojny. Naszym zamiarem jest danie dzieciom zabawy i uwagi, a ich mamom czasu na krótki wypoczynek lub możliwość poszukiwania doraźnej pracy. Matki dzieci w miejscach tymczasowych domów nie mają możliwości zorganizowania miejsca do zabawy dla swoich pociech. Nie mają też zabawek i materiałów, które w czasie ucieczki po prostu były balastem. Stąd serdeczne podziękowanie do tych, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przekazali nie tylko pluszaki ale gry edukacyjne, klocki, puzzle i materiały plastyczne. Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy, którzy po pierwszym poście powiedzieli tak i przyszli pomagać. W gronie tym są szkolne kluby wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu, Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Koleżanki koordynatorki klubów wolontariatu rozwijają ideę pomocy nowymi pomysłami. Na czele animatorów jest Weronika, która sprawdza teraz umiejętności licznych adeptek ubiegłorocznych zajęć współprowadzących animacje. Angażują się osoby z różnych środowisk. Gromadzimy te zasoby i mamy świadomość, że zajęcia będą trwały nie jeden tydzień.

 Pełną listę pomagających podamy w stosowniejszym czasie, bo nie chcemy nikogo pominąć. Jednak dlatego, że nasza praca jest możliwa w naszej Kuźni już dziękujemy ze wsparcie panu prezesowi PGKiM Franciszkowi Gołąb i podległym pracownikom za naprawę naszego dachu, prosząc o dalszą pomoc. Zajęcia będą odbywały się w każdy dzień, zgodnie z oczekiwaniami mam i naszymi możliwościami. Zapraszamy wolontariuszy i sympatyków.

Comments are closed.