Piknik rowerowy „Jarosław na dwóch kółkach”- podsumowanie

Piknik rowerowy „Jarosław na dwóch kółkach”- podsumowanie

Okazało się po raz kolejny, że nowo zrewitalizowany park miejski, to doskonale miejsce na spędzenie wolnego czasu, szczególnie w czerwcową niedzielę. Oferta Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia zawarta w zadaniu publicznym ph„ Popularyzacja turystyki rowerowej w społeczności lokalnej Jarosławia” wspieranym przez Burmistrza Miasta Jarosławia na co wskazała frekwencja znacznie lepsza niż marzyliśmy jako organizatorzy. Uczestnicy pikniku rodziny z dziećmi i mieszkańcy na rowerach mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach rowerowych, dowiedzieć się więcej o bezpiecznych zachowaniach na rowerach i w ruchu drogowym. Konkurencje przygotowane przez Wojewódzką Komendę Policji w Rzeszowie, ekipę sklepu Pilatus i członków naszego Stowarzyszenia ze względu na liczbę chętnych trzeba było przedłużyć o godzinę i rozegrać w większej liczbie kategorii wiekowych. Najmłodsza kategoria uczestników i dodana kategoria seniorzy 50+ ucieszyła nas najbardziej – powiedziała pani Iwona Skrzypska odpowiedzialna za konkurencje rowerowe.

Specjalnie na piknik została przygotowana piosenka pt „Rowerem przez park” autorskie słowa jarosławskiej poetki pani Grażyny Stopy, melodia, muzyka i aranżera Waldemara Wałeckiego tak przypadły do gustu publiczności, że postanowiliśmy ją upowszechnić w szkołach i przedszkolach, aby w jesieni zaśpiewać ją na X Rajdzie Rowerowym Szlakiem Dawnej Twierdzy Przemyśl organizowanym przez Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Rejon Jarosławski Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Mamy nadzieję, że piosenka będzie chętnie wykorzystywana nie tylko przez rowerzystów, wzbogaci czynny repertuar śpiewnika jarosławskiego. Duże zainteresowanie wzbudził występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 w Jarosławiu pod kierunkiem pani Beaty Składan.

Dla tych, którzy nie skorzystali z treningu zumby podczas „Poranku dla zdrowia” 25 maja br. pani Paulina Laska z Przeworska zrobiła plenerowy trening zumby na trawniku w parku. Dorośli i dzieci przez godzinę ćwiczyli dla zdrowia.

Swoje stoiska na pikniku otworzyło Nadleśnictwo Jarosław, Program Bezpieczny Jarosław, Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Jarosławiu, Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu, Stowarzyszenie Jarosławskie Amazonki. Dzięki pracy wolontariuszy Lokalnego Centrum Wolontariatu dzieci miały pięknie umalowane buzie, mogły bawić się bańkami mydlanymi i zagrać w gry planszowe. Nie zabrakło atrakcji w postaci malowania w naturze pomiędzy pniami drzew, technika malowania na wielkiej powierzchni przeźroczystej folii cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do pracy nad wspólnym obrazem zagrzewała pani Irena Frankiewicz z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Jarosławiu. Były także wyroby zielarskie: sok z kwiatu bzu czarnego, konfitura z róży aromantycznej, mieszanka do kąpieli z sosny i soli himalajskiej oraz ręcznie robione mydła ekologiczne z Gorajca. Zespół Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu – szkoła z krajowym certyfikatem Szkoły Promującej Zdrowie przygotował poczęstunek smoothie z truskawek i szpinaku. 600 porcji tego specjału dosłownie zjedzono w mgnieniu oka, co świadczy o atrakcyjności i smaku poczęstunku. Powodzeniem cieszyła się też najlepsza, bo chłodna i czysta woda oraz losy loterii fantowej nad którą czuwała pani Agnieszka Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jarosławiu.

Nie zabrakło medali, pucharów i nagród przygotowanych przez współorganizatorów wydarzenia, a wręczonych przez wiceburmistrza miasta Jarosławia dr Dariusza Tracza w asyście współorganizatorów pikniku.

Znakiem rozpoznawczym i cenną pamiątką pikniku jest ceramiczny kubek z logotypem „Jarosław na dwóch kółkach”, plakat i podziękowanie zaprojektowane przez ucznia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Piotra Majcher. Piotr jest autorem innych materiałów promocyjnych tj plakatu, banneru, druku podziękowania i kubka.

Za nagłośnienie imprezy odpowiadali Michał Kornafel znany jako DJ Korni i Tomasz Półtorak.

Zabezpieczenie medyczne imprezy Centrum Ratownictwa Medycznego Jerzy Tarkowski..

Serdeczne podziękowania pod adresem partnerów, którzy pomogli technicznie Szkoła Podstawowa nr 7 w Jarosławiu – udostępnienie miasteczka rowerowego i gry wielkopowierzniowej warcaby, Miejskie Przedszkole nr 12, Jarosławska Spółka Komunalna, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jarosławiu, Miejski Zakład Komunikacji w Jarosławiu, Bezpieczny Jarosław, Zespół Szkół Plastycznych w Jarosławiu. Jak zwykle przy takich okazjach pomogli nam także właściciele firmy Grafix i Team Szyldy Sroka&Gliwa, Kwiaciarnia KAMELIA, Firma SAWICKI nasi sprawdzeni i niezawodni sponsorzy.

Za patronat medialny dziękujemy Ekspresowi Jarosławskiemu oraz GC Nowiny i Nowiny 24.

fot. P. Lotycz

 


Comments are closed.