XX Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego.

XX Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie pod honorowym patronatem Starosty Jarosławskiego.

Po raz dwudziesty zaprezentowali się soliści i zespoły przedszkoli i szkół promujących zdrowie z rejonu jarosławskiego Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Tegoroczny przegląd odbył się pod hasłem „Nasza planeta, Nasze Zdrowie „.

Pytanie laika- dlaczego przegląd a nie konkurs? Odpowiedź: W placówkach promujących zdrowie WSPÓŁPRACUJEMY i NIE RYWALIZUJEMY. Podziwialiśmy pomysły na autorskie słowa do piosenek, profesjonalne wykonania i wdzięk wykonawców.

Godne odnotowania było, że poza wykonawcami  doskonale bawiła się też publiczność stęskniona po okresie pandemii takich wydarzeń. Nie zabrakło elementu integracji – w zespole reprezentującym Szkołę Podstawową w Mołodyczu w grupie na scenie była 4 nowych uczniów uchodźców z Ukrainy, którzy świetnie poradzili sobie z nauką słów piosenki po polsku, a muzykalność to przecież naturalna mocna strona naszych gości. 

Gośćmi przeglądu piosenki byli:

  • Pan Mariusz Trojak – wicestarosta Jarosławski
  • Pani Marta Kurpiel – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Powiatu Jarosławskiego
  • Pani Jadwiga Marycka-Legeny – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu
  • Pani Elżbieta Śliwińska – Dąbrowska – dyrektor Jarosławskiego Ośrodka kultury i Sztuki w Jarosławiu
  • Pani Teresa Krasnowska- prezes Jarosławskiego Stowarzyszenia Oświaty i Promocji Zdrowia
  • Pani Anna Sawicka- koordynator Podkarpackiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Miłym akcentem był krótki film przypominający poprzednie edycje i na koniec  kwiaty dla Renaty Majkut- Lotycz inicjatorki i wiernej  prowadzącej imprezę.    

Statuetki dla placówek uczestniczących w przeglądzie piosenki ufundował Starosta Jarosławski- Pan Stanisław Kłopot. Nauczyciele otrzymali pisemne podziękowanie za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do XX Powiatowego Przeglądu Piosenki Promującej Zdrowie pod hasłem „Nasza planeta, nasze zdrowie”.

Szkoła Podstawowa w Mołodyczu
Comments are closed.